Strona główna
Piknik Rodzinny w naszej szkole
Nasz Piknik Rodzinny dostarczył tyle atrakcji, że trudno było zdecydować, od czego zacząć! Wszystko rozpoczęło się od powitania przez Panią Dyrektor oraz pokazu talentów naszych uczniów. Na scenie królowały tańce i muzyka – gitara, perkusja, ukulele, fagot i keyboard udowodniły, że w naszej szkole talentów nie brakuje.
Piknik szkolny
Zapraszamy do wspólnej zabawy na pikniku szkolnym - piątek 19 czerwca 2026 r. Start godzina 16.00

Spotkanie przyszłych pierwszoklasistów
Serdecznie zapraszamy rodziców/ opiekunów prawnych przyszłych pierwszoklasistów na spotkanie organizacyjne 15 czerwca (poniedziałek) o godzinie 17.00- duza sala gimnastyczna.
Ważna informacja.
W dniu 5 czerwca 2026 r. szkoła będzie nieczynna.
XVI Final Konkursu Bezpieczeństwa Przeciwpożarowego
Reprezentanci naszej szkoły z klas 4 Zosia i Leon wzieli udział w XVI Edycji Finału Konkursu Wiedzy o Ochronie Przeciwpożarowej zorganizowanym przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa.
9
Projekt szkolny - sól
- OGÓLNOSZKOLNY PROJEKT SÓL Prezentacje Kółka Geograficznego dla klas 1-4.
- W ramach projektu szkolnego poświęconego soli uczniowie podczas różnych zajęć poznawali pojęcia związane z tym związkiem chemicznym. Wykonywali doświadczenia, pomiary oraz prace przestrzenne, rozwijając swoją wiedzę i umieję
„Benvenuti, Italia!” - zwiedzamy Włochy Północne
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 uczestniczyli w kilkudniowym wyjeździe do Włoch. Zwiedzili niezwykłą Wenecję, podziwiając jej wyspową zabudowę podczas rejsu statkiem. W Cesenatico odpoczywali na pięknych plażach nad Adriatykiem, a w San Marino poznali urokliwą, zabytkową część miasta.
Wyjazd dostarczył wielu wrażeń, był okazją do integracji i poznania nowych miejsc. To była niezapomniana przygoda!
Konstytucja 3 maja - swiętujemy wspólnie
🇵🇱 Klasa 6b, pod opieką pań J. Szczepanek, J. Tucholskiej‑Pipień oraz M. Goldman‑Żukowskiej, przeniosła nas dziś w czasy panowania ostatniego króla Polski. Uczniowie przypomnieli okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 roku – pierwszej w Europie i drugiej na świecie – a także najważniejsze wydarzenia oraz bohaterów tamtej epoki.
Szkoła w dobrym klimacie
Ekologiczny poniedziałek w naszej szkole – nauka, eksperymenty i dobra energia!
W poniedziałek 20 kwietnia nasza szkoła zamieniła się w prawdziwe centrum ekologicznych odkryć. Uczniowie przez cały dzień zgłębiali trzy kluczowe tematy: wodę i klimat, bioróżnorodność oraz gospodarkę obiegu zamkniętego. Zamiast tradycyjnych lekcji czekały na nich aktywności, które pozwalały uczyć się poprzez działanie.
V edycja międzynarodowego projektu „Z kulturą mi do twarzy” 2025 / 2026
Uczniowie naszej szkoły biorą aktywny udział w V edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego " Z kulturą mi do twarzy".
Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2025 / 2026
Koordynatorem projektu w naszej szkole jest Pani Iwona Michurska.
Nasze działania można śledzić na FB SP21
Cyberbezpieczeństwo w finansach osobistych
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w webinarium Cyberbezpieczeństwo w finansach osobistych (II termin), które odbędzie się 17 kwietnia 2026 roku (10:00-11:10). Zgłoszenia na webinarium dokonuje nauczyciel zarówno planując swój indywidualny udział w spotkaniu, jak i udział uczniów.
Święto Patrona Szkoły
13Dziś w naszej szkole obchodziliśmy święto Patrona szkoły Władysława Jagiełły. Inscenizacje z tej okazji przygotowali uczniowie klasy 6a, 7a, 4a, 4b i 5a oraz uczniowie i uczennice z Ukrainy pod opieką p. Jolanty Tucholskiej-Pipień, p. Katarzyny Olchawy, p. Małgorzaty Goldman-Żukowskiej, p. Niny Slobodianiuk oraz pana Michała Marony.
Dzień Otwarty dla przedszkolaków
Pokaz kuglarstwa w wykonaniu klas czwartych, komnaty królewskie Władysława Jagiełły, wiele ciekawych zadań do wykonania i wiele innych atrakcji to wszystko zachwyciło naszych przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
26
Dzień Otwarty w SP 21
Zapraszamy na Dzień Otwarty- dzień pełen wrażeń, przedszkolaków wraz rodzicami.
Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.
28 stycznia 2026r. miała miejsce uroczystość Pasowania pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej.
Uczniowie, ubrani na galowo, złożyli uroczyste ślubowanie a następnie obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczennice z klas: 4a i 6b.
Na pamiątkę wszyscy Pierwszoklasiści otrzymali dyplomy, książeczki oraz zakładki.
Międzypokoleniowe spotkanie z seniorami
28 stycznia w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uroczystość miała radosny i świąteczny charakter, a jej program artystyczny spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem.
Jasełka zaprezentowali uczniowie klas 2a i 2b, zachwycając publiczność swoim zaangażowaniem i występem. Część artystyczną uświetnił również taniec w wykonaniu pary z e-szkoły Sempre – Karoliny i Konrada Kalińskich oraz dziecięcej grupy SK Art. Całość dopełnił występ wokalny Sabiny Orłowskiej, który dostarczył wielu wzruszeń.
Międzypokoleniowe spotkanie seniorów
Serdecznie zapraszamy seniorów, babcie i dziadków na wspólne, międzypokoleniowe spotkanie organizowane w naszej szkole. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do integracji, wspólnego spędzenia czasu oraz pielęgnowania tradycji i wartości międzypokoleniowych.
W programie spotkania zaplanowano wiele atrakcji, m.in.:

Konkurs ,, Mój Bożonarodzeniowy Anioł"
W grudniu nasz szkolny korytarz opanowały anioły. Konkurs zorganizowany przez siostrę Rafaelę i panią Marię Gaweł cieszył sie dużym zainteresowaniem. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za zaangażowanie i oryginalność prac.
#Suwak
W listopadzie i grudniu 2025 Samorząd Uczniowski SP21 zaangażował się w dwa projekty realizowane w ramach programu wsparcia samorządów uczniowskich #SU-w-ak . Jest to program aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu miasta „Młody Kraków 2.0”. Działania finansowane są ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Operatorem programu jest Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego. Celem programu jest aktywizowanie samorządów uczniowskich, promocja samorządności uczniowskiej w szkołach, finansowe wsparcie działalności samorządów uczniowskich krakowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz podnoszenie umiejętności organizacyjnych organów samorządów uczniowskich.
Warsztaty z Uniwersytetem Łódzkim
Dzisiaj w naszej szkole odbył się wykład i warsztaty w ramach projektu Akademia Zrównoważonej Turystyki. Projekt jest dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Nauka dla Społeczeństwa II”.Uczniowie klas 7 i 8 wysłuchali wykładu i wzięli udział w quizzie z nagrodami. Poznali przy tym między innymi 10 zasad odpowiedzialnego podróżowania. W części warsztatowej uczniowie, podzieleni na zespoły, opracowywali plan wycieczki po Krakowie i okolicach dla różnych grup odbiorców (np. seniorów,harcerzy, młodzieży szkolnej). Autorzy najciekawszych pomysłów zostali nagrodzeni. Zajęcia były prowadzone przez: dr hab. Elżbietę Roszko-Wójtowicz, prof. Uniwersytetu Łódzkiego,
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Kalendarz
- brak danych
Galeria
- brak danych




