• E-twinning

• Green

• W grudniu 2023 roku uczniowie klasy 3a biorą udział w międzynarodowym projekcie eTwinning pod tytułem: "Green"

Podstawowym celem naszego projektu jest podniesienie świadomości naszych uczniów na temat ochrony przyrody oraz zmotywowanie ich do działań przyrodniczych.

Naszymi głównymi priorytetami są rozwijanie podstawowych kompetencji uczniów i nauczycieli (zwłaszcza w zakresie języków obcych i bezpiecznego korzystania z Internetu), implementacja podstawowych wartości Unii Europejskiej na platformach cyfrowych, przyczynianie się do społecznej świadomości problemów środowiskowych oraz zachęcanie do interakcji z innymi kulturami.

Uczniowie zaprojektują logo projektu i będą rywalizować w grach online o tematyce przyrodniczej. Będą współpracować w czasie Tygodnia Bezpiecznego Internetu. Stworzą wspólny kalendarz, zaprezentują naturalne piękno swojej okolicy i poznają otoczenie innych uczestników projektu, stworzą wspólny wiersz o przyrodzie. Zadania te wykonają współpracując z uczestnikami projektu z Turcji, Włoch, Azerbejdżanu, Grecji i Polski.

Get ready!

Padlet

• We learn together, we grow together

• W roku szkolnym 2023/24 uczniowie klas 7a i 7b biorą udział w projekcie międzynarodowych eTwinning ‘We learn together, we grow together’.

Projekt polega na współpracy z innymi placówkami z krajów europejskich, takich jak: Grecja, Hiszpania, Portugalia, Słowacja, Turcja i Chorwacja. Uczniowie pracują przez cały rok szkolny do maja 2024 opracowując różnorodne tematy, które dotyczą ich samych oraz szkoły, państw europejskich i ich zwyczajów oraz dziedzictwa kulturowego, niepełnosprawności i wykluczenia, przemocy internetowej i ochrony przed nią.

Dużo pracy przed nami! Zaczynamy

• Time to Travel

• Projekt "Time to Travel" jest realizowany w roku szkolnym 2023/2024 przez uczniów klasy 4B. W ramach projektu uczniowie zakładają własne biuro podróży i planują wycieczki dla swoich klientów. Na projektowym padlecie przedstawiają siebie i swoje miejsce zamieszkania, planują jakie miejsca chcieli by wirtualnie odwiedzić i pokazać uczniom z innych krajów. Projektują maskotki projektowe, logo projektu, kalendarze z zabytkami ze swoich miast. Wysyłają sobie życzenia, uczą się słów w różnych językach, poznają narzędzia internetowe. Biorą udział w spotkaniach online z innymi uczniami. Celem projektu jest umożliwienie studentom doświadczenia przedsiębiorczości poprzez stworzenie własnego biura podróży, zdobycie wiedzy o różnych krajach, kulturach i tradycjach, sugerowanie wycieczek klientom. Studenci będą posługiwać się językiem angielskim jako środkiem rzeczywistej komunikacji, a także rozwijają swoje umiejętności ICT, korzystając z różnych narzędzi ICT. Projekt pozwoli im również poznać inne kultury, tradycje i zwyczaje, zwiększając świadomość kulturową.

Zapraszamy do zapoznania się z działaniami podjętymi przez naszą szkołę na Padlet / blog projektu

• Fun with English

• W marcu 2023 klasa 2a rozpoczęła pracę w projekcie e-twinning pt: Fun with English. Współpracowaliśmy między innymi z Prywatnym Przedszkolem Motylek z os. Jutrzenki w Lublinie, Przedszkolem nr 33 im. Kubusia Puchatka w Lublinie, Samorządowym Publicznym Przedszkolem w Strawczynie oraz Szkołą Podstawową w Portlaoise w Irlandii. W ramach projektu dzieci śpiewały piosenki, czytały książeczki, robiły wspólne rysunki i komiks. Tematami  naszych działań były zwierzęta, recykling, rodzina, lato, wakacje.

• Bee eco Enthusiast

• W  2022 r uczniowie klasy 2a, 2b 4a i 4b  z nauczycielami j. angielskiego, plastyki, informatyki oraz wychowawcami klas 2. Współpracowali w projekcie Bee Eco Enthusiast. Z okazji Dnia Pszczoły 20 maja uczniowie naszej szkoły ubierali się na czarno lub żółto.

Na pierwszym piętrze umieszczono prace uczniów wykonane w ramach projektu. Uczniowie mogli dowiedzieć się co jedzą pszczoły, jak są zbudowane, gdzie mieszkają. Przygotowano też różne ciekawe informacje o pszczołach. Na wystawie umieszczono ul, wokół którego znajdują się wykonane przez uczestników modele pszczół. Okna ozdobiono pracami plastycznymi drugoklasistów. W ramach projektu przed szkołą umieszczono hotel dla pszczół i zasiano kwietną łąkę.

Padlet // blog projektu

• Earth-day-reduce-reuse-recycle

• Grupa uczniów SP 21 z klasy 7a, 7b i 3b wraz z uczniami ze szkół z Włoch i Słowacji bierze udział w projekcie językowo – ekologicznym pt. „Earth Day”. Projekt ten jest jednym z trzech projektów organizowanych w tym roku szkolnym w SP21 w ramach programu E-twinning. E – twinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych.

Celem projektu „Earth Day” jest zwrócenie uwagi na ochronę środowiska. Hasło projektu: reduce, reuse, recyle nawiązuje do redukcji wytwarzania odpadów poprzez powtórne ich używanie oraz przetwarzanie. W ramach projektu uczniowie wymieniają się pomysłami na prace plastyczne tworzone ze zużytych materiałów, oglądają filmy edukacyjne, porządkują tereny zielone przeznaczone do rekreacji oraz grają w gry interaktywne.