Realizacja projektu  (link)

Wybrane przykłady zajęć:

INFORMATYKA - programowanie

Klasa 5b na zajęciach programowała trasę robota korzystając z drewnianych puzzli do Ozobotów. (19 IV 2024)

PRACOWNIA CHEMICZNA (12 IV 2024)

Klasy VIII juz całkiem nieźle radzą sobie w pracowni technicznej, trudne doświadczenia z poznawania właściwości kwasów nie stanoowiły dla nich problemu.

Uczniowie klas VII natomiast badali rozpuszczalność róznych substancji w wodzie.

Zajęcia  z okazji Dnia Otwartego dla przedszkolaków (8 II 2024)

Zajęcia z kreatywności (19 I 2024)

Na zajęciach z kreatywności uczniowie klas czwartych tworzyli z papieru elementu stroju. Następnie uwiecznili je z wykorzystaniem aparatu fotograficznego.

PRACOWNIA CHEMICZNA

Zajęcia  w pracowni chemicznej- 8a i 8b sprawdzały rozpuszczalność soli.  (18 I 2024)

PRACOWNIA CHEMICZNA

Zajęcia  w pracowni chemicznej- 8a i 8b poznawały wzory węglowodanów.  (19 I 2024)

INFORMATYKA - programowanie

Uczniowie klasy 4b pracowali na zajęciach z robotem Dash. Uczniowie poznali aplikację Wonder do sterowania robotami Dash, nauczyli się nagrywac dodatkowe dźwięki, dostosowywać prędkość poruszania.

Dash-_robot_edukacyjny.mp4

INFORMATYKA - programowanie

Uczniowie klasy 5b pracowali na zajęciach z robotem Dash. To edukacyjny robot,który wprowadza dzieci w świat kodowania w formie zabawy. Dzięki licznym sensorom reaguje na głos, porusza się i wydaje dźwięki, Uczniowie pracowali na wybranej aplikacji. Robot pokonywał tor przeszkód i "uderzałw wybrany cel".

TECHNIKA

Uczniowie klas 5 mieli okazję do zabawy i pracy z długopisami 3d. Na zajęciach zapoznali się z działaniem długopisów i stworzyli projekty świateczne według wzorów jak i własnych pomysłów. (19 XII 2023)

ANGIELSKI

Uczniowie klas 7a i 7b biorą udział w projekcie międzynarodowym "We learn together We grow together" w języku angielskim. W ramach projektu uczniowie mieli za zadanie nagrać filmik, w którym opowiadali o tradycji świąt w Polsce, zaśpiewać kolędę i złożyć życzenia.
        Aby zrealizować to zadanie wykorzystali zasoby z Labolatorium Przyszłości, czyli aparat fotograficzny i stojak. (XII 2023)

FIZYKA

Uczniowie klas 7 i 8 na zajęciach z kreatywności wykonywali ruchome obrazki. Zostały one zarejestrowane na aparacie cyfrowym.

Ruchome obrazy Wideo.mp4

TECHNIKA

Zajęcia na temat odnawialnych źródeł energii z wykorzystaniem plansz "Kompetencje techniczne i praktyczne" - Dzwonek.pl w klasie 6a i 6b  (29.XI 2023 oraz 1 XII 2023)

BIOLOGIA

Klasy 5 na zajęciach  z biologii poznawały budowę tkanek zwierzęcych, roślinnych i ludzkich.   (12 X 2023 oraz 9 XI 2023)

INFORMATYKA - programowanie

Klasa 5b na zajęciach programowała trasę robota. Odpowiednio dostosowując kody do trasy Ozobota. (10 X 2023)

TECHNIKA

Zajęcia z budowy i obowiązkowego wyposażenia rowerów z wykorzystaniem pomocy z projektu - Kompetencje techniczne i praktyczne- Dzwonek.pl w klasie 5a i 5b.(7 XI 2023)

INFORMATYKA - programowanie

Klasy 1a i 1b na zajęciach projektowały drogę dla Ozobota. Uczyły się podstawowych zasad  poruszania robota, Ułożyły swój pierwszy kod "zawróć". (27 X 2023)

FIZYKA

Na zajęciach z kreatywności uczniowie klas 4 bawili się tworząc złudzenia optyczne. Poniżej prezentacja niektórych prac. Zajęcia z wykorzystaniem aparatu.(25 X 2023)

PRACOWNIA CHEMICZNA

Substancja chemiczna czy zjawisko fizyczne? Uczniowie klas siódmych poznawali znaczenie tych pojęć w pracowni chemicznej.

PRACOWNIA CHEMICZNA

Czy substancje chemiczne mają pecha? Klasy  8a i 8b szukały odpowiedzi na to pytanie przy użyciu ph metra. (17X 2023)

PRACOWNIA CHEMICZNA

Zajęcia  w pracowni chemicznej- 8a i 8b sprawdzały właściwowści zwęglające kwasu siarkowego VI. (16 X 2023)

Doświadczenie_-_kwas.mp4

INFORMATYKA - programowanie

Klasy 4a i 4b na zajęciach informatycznych projektowały drogę dla Ozobota. Uczniowie musieli ułożyć trasę, odpowiednio dobrać kody, tak by żaden Ozobot z niej nie wypadł. (4 X 2023)

Informatyka i Fizyka

Projekt międzyprzedmiotowy "Elektrostatyka - zastosowanie w życiu codziennym".  Uczniowie klasy 8a omawiali temat elektrostatyki na fizyce i wykonali prace rysunkowe w GIMPIE na laptopach graficznych na zajęciach z informatyki.  Zrobili film poklatkowy malując scenki do filmu na tablecie graficznym.

CHEMIA

Klasy 7a i 7b na lekcji chemii poznawały metody rozdzielania mieszanin niejednorodnych. (3 X 2023)

BIOLOGIA

Obserwacja tkanki mięśniowej gładkiej w klasach VI- 20 IX

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRACOWNIA CHEMICZNA

12 września klasy VIII  rozpoznawały  substancje  chemicznych za pomocą wskaźników chemicznych.