• Egzamin na kartę rowerową

• 21.06.2021
        • Jak co roku, w naszej szkole, odbył się dla chętnych uczniów egzamin na  Kartę Rowerową.

Składał się z części teoretycznej - testu ze znajomości  przepisów ruchu drogowego oraz części praktycznej – pokonania toru  przeszkód i wykazania się dobrą umiejętnością jazdy na rowerze.

W asyście policjantów z Komendy Ruchu Drogowego w Krakowie uczniowie dzielnie pokonali przeszkody i  otrzymali informację o zdaniu egzaminu.

Na  twarzach  uczniów pojawił się uśmiech i satysfakcja z pozytywnego zaliczenia. Teraz tylko trzeba przynieść zdjęcie, żeby otrzymać upragnione ,,pierwsze”  prawo jazdy.

Gratulujemy!

• Dzień relaksu w Parku Jordana

• 19.06.2021
        • 17 czerwca klasy 5b i 6b wyszły do Parku Jordana na wycieczkę. Doskonałe miejsce na odpoczynek po intensywnej nauce przed wystawieniem ocen końcoworocznych.

Koniec roku już się zbliża, pogoda sprzyja spacerom zwłaszcza w towarzystwie drzew i wody.

Park Jordana to jedno z popularniejszych miejsc na spacer w Krakowie. Sprawdziliśmy i polecamy wszystkim.

• "Wioska Górska" w naszej szkole

• 16.06.2021
        • Dzisiaj na trawniku przed naszą szkołą stanęła atrapa lodowca.

Atrakcją dla naszych uczniów była możliwość wspięcia się na "Lodowiec", oczywiście z asekuracją.

Dodatkowo dzieci poznały sprzęt wspianczkowy i ratowniczy oraz odzież dedykowaną do wspinaczki wysokogórskiej.

Była to również  doskonała okazja do posłuchania o wyprawach i prelekcji na temat bezpieczeństwa.

• 28.03.2021
        • Nawet w sytuacji pandemii nasi pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelnika. Każdy nowy, młody czytelnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Mamy nadzieję, iż książki będą im towarzyszyły na każdym etapie życia i wzbogacały codzienność, rozbudzały wyobraźnię. Źyczymy wyjątkowych "podrózy".

• „Promujemy Szkolny Budżet Obywatelski 2021!” - konkurs

• 23.05.2021
        • Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza
          krakowskie podstawowe szkoły samorządowe do
          udziału w konkursie na najlepsze pomysły
          dotyczące promocji idei
                 Szkolnego Budżetu Obywatelskiego.

Prace konkursowe mają przygotować uczniowie,
          z ewentualną pomocą nauczycieli,rodziców
          bądź innych pracowników szkoły.

Do wygrania trzy wyjazdy do Centrum Wypoczynku JORDANOVA
          k. Starego Sącza
          oraz szansa na zrealizowanie wymarzonych projektów
          na rzecz zwycięskich szkół.

Szkolny Budżet Obywatelski 2021 to rozszerzenie puli programów
          partycypacji społecznej w Gminie Miejskiej Kraków.
          Adresatami tego programu są uczniowie samorządowych szkół podstawowych.

Promujemy_Szkolny_Budzet_Obywatelski_2021_-_konkurs.pdf

Organizator dopuszcza różnorodne formy prac konkursowych: graficzne, filmowe, muzyczne, opisowe, itd. Mogą to być np. projekty materiałów promocyjnych (plakatów, ulotek, banerów, billboardów, itp.), spoty i filmy reklamowe (np. nakręcone telefonem komórkowym) bądź scenariusze na nie, pomysły na niekonwencjonalne działania marketingowe (np. memy, virale, teledyski, itp.), aż po koncepcje kompleksowych strategii promocji idei Szkolnego Budżetu Obywatelskiego.

Zgłoszenia konkursowe będą oceniane pod względem: innowacyjności i kreatywności, pracochłonności i złożoności koncepcji oraz walorów estetycznych i artystycznych.

Trzy pierwsze szkoły z największą liczbą punktów na liście rankingowej (która powstanie po ocenie prac przez komisję konkursową) otrzymają równorzędne nagrody konkursowe: bezpłatny wyjazd na „zieloną szkołę" do Centrum Wypoczynku JORDANOVA w Gołkowicach Górnych k. Starego Sącza dla wybranej, wskazanej przez dyrektora szkoły klasy lub uczniów wraz z nauczycielami.

Opisana wyżej lista rankingowa szkół będzie również podstawą do przyznania szkołom przez Gminę Miejską Kraków środków w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego 2021.

Konkurs „Promujemy Szkolny Budżet Obywatelski 2021" ma na celu promowanie koncepcji partycypacji społecznej w krakowskich szkołach podstawowych samorządowych, a także zachęcanie uczniów i uczennic do współdecydowania oraz aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły i miasta. Termin nadsyłania prac upływa 4 czerwca.

• Kuratoriu Oświaty w Krakowie
        • Gratulacje

• 21.04.2021
        • Z radością i dumą informujemy, że nasza uczennica Ania Korniak kl.7c została laureatką Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Ul. Batalionu Skała AK 12
      • Sekretariat szkoły przyjmuje petentów