Świąteczne warsztaty integracyjne
W czwartek 15 grudnia, odbędą się w szkole warsztaty integrujące naszą społeczność.
W świątecznej atmosferze poznamy zwyczaje innych narodów, spróbujemy smaków potraw polskich, ukraińskich i brazylijskich. Wykonamy świąteczne ozdoby bożonarodzeniowe. A wszystko to w miłym, już świątecznym nastroju, przy wspólnym śpiewaniu kolęd i tańcach.
Akcja krwiodawstwa w naszej szkole
Szanowni Państwo!
Bardzo miło Nam ogłosić, że 12 grudnia w godzinach 12:00-14:00 odbyła się II edycja Akcji Krwiodawstwa w naszej szkole.
Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i zaangażowanie! 🩸❤️
1Kandydat na dawcę (18-65 lat) musi posiadać nr PESEL oraz powinien posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie w stopniu, który umożliwi mu bez udziału osób trzecich samodzielne zrozumienie treści kwestionariusza.
Gamespace
Uczniowie klasy 7b, 8 grudnia, wybrali się na niecodzienną wycieczkę do Gamescape Kraków- pokoju zagadek. Podzieleni na cztery grupy, musieli wykazać się logicznym myśleniem i pracą zespołową, a to wszystko pod lekką presją czasu 65 minut.
Każda z grup miała inne zdanie, do wyboru: Skrzynia Umarlaka, operacją C.H.I.M.E.R.A, i operacja Prezentowy Zrzut oraz Zaklęte Amulety.
Konkursy szkolne
16 XI odbyły się w bibliotece szkolnej konkursy : Recytatorski i Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział 35 uczniów z klas I-VIII. Poszczególne miejsca przyznano w grupach wiekowych.
KONKURS RECYTATORSKI
Klasy pierwsze:
I miejsce - Aniela Maziarz - kl. 1b
II miejsce - Leon Surma - kl. 1b
III miejsce - Emilia Gawlik - kl. 1b
Kopalnia Soli w Wieliczce -śladami legend
5 grudnia 2022r. klasa 2a i 2b pojechały na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Zwiedzaliśmy kopalnię śladami legend. Oglądaliśmy prezentację legendy o wianie św. Kingi, poznaliśmy pracę górnika, zwiedziliśmy komory z pomnikami Mikołaja Kopernika oraz króla Kazimierza Wielkiego. Odwiedziliśmy najpiękniejszą komorę Michałowice, w której podziwialiśmy solne płaskorzeźby. Na zakończenie spotkaliśmy Skarbnika, opiekuna kopalni.
Mikołajki
Mikołajkowy dzień! 6 grudnia otrzymaliśmy mikołajkowe prezenty, wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną - miasto elfów, mieliśmy mikołajkowe zajęcia. Wszystko działo się w miłej atmosferze. klasa 2a
8
Laboratoria przyszłości
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mogli korzystać ze sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Uczniowie klas 5 i 6 wykonali piękne obrazy-wypalanki. Uczniowie klas starszych korzystali ze sprzętu zakupionego do pracowni chemicznej, wykonując w doświadczenia.
3
Nietypowe Andrzejki w SP 21
30 listopada, wieczorem w naszej szkole odbyły się nietypowe zajęcia. Samorząd Uczniowski zorganizował Andrzejkowy Wieczór Filmowy. Uczennice klasy 8b i 8d przygotowały bilety, które rozdawane były uczniom tydzień wcześniej. Klasa 8d przygotowała ogłoszenia informujące o wydarzeniu. Ósmoklasiści dobrze wiedzą, jak pisać ogłoszenia! Wybierając filmy, pamiętaliśmy, aby korzystać z legalnych źródeł. Nauczyliśmy się, jak zorganizować wieczór filmowy i współpracować. Ćwiczyliśmy również słuchanie w języku angielskim. Cieszymy się, że wszystkim podobały się filmy.
Świętujemy Niepodległość
Świętujemy Niepodległość z Przedszkolem nr 130("Biało-czerwona dla Przedszkola")
10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie klas VI naszej Szkoły, zgrupowani w kilkuosobowe zespoły wolontariackie, odwiedzili Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie, w ramach projektu edukacyjnego „Biało-czerwona dla Przedszkola”.
Zwiedzanie stadionu Cracovii
W ramach akcji "Rowerowy maj" klasa 2a w nagrodę za aktywne uczestnictwo uzyskała zaproszenie na zwiedzanie stadionu Cracovii.
Odwiedziliśmy różne pomieszczenia obiektu: szatnie zawodników, pomieszczenia dla trenera i obserwatorów meczu, miejsca dla dziennikarzy i komentatorów sportowych, pomieszczenia klubowe. Było super!
"Życie codzienne na zamku"
25.11.2022r. klasy 2a, 2b uczestniczyły w lekcji muzealnej pt. "Życie codzienne na zamku" na Wawelu.
Zwiedzaliśmy komnaty królewskie i słuchaliśmy opowiadania pani przewodnik, która przybliżyła nam życie codzienne dawnych mieszkańców zamku, w tym obyczaju, kultury i ceremoniału dworu królewskiego oraz zwróciła uwagę na przeznaczenie poszczególnych sal oraz na najważniejsze elementy wyposażenia ekspozycji, omówiła rolę i obowiązki postaci związanych z rezydencją oraz organizację życia dworskiego.
Ozoboty
Kodowania można i warto uczyć już w najmłodszym wieku.
W naszej szkole dzięki programowi "Laboratoria przyszłości" zakupiliśmy Ozoboty. Idealne, małe roboty na pierwszą przygodę z programowaniem ale i nie tylko. Uczniowie na zajęciach programują trasy, planują odpowiednie komendy, poznają pojęcia typu pętla. Od pierwszych do ósmych klas.
11 listopada
W 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyła się, patriotyczna uroczystość. Uczniowie przez ostatnie tygodnie przygotowywali audycję online. Klasy 8d i 5a pod opieką swoich wychowawców pani Anny Wojdackiej i Klaudii Mudyny nagrali wywiady z młodszymi kolegami, przygotowali pieśń patriotyczną, wygłosili krótkie wiersze oraz ósmoklasiści wykonali "karty historii", które przypomniały nam drogę Polski do niepodległości. Cała szkoła o godzinie 11.11 odśpiewała hymn. W klasach uczniowie zagrali w quiz historyczny.
Maraton rowerowy na 50- lecie szkoły
Dziesiaj 9 listopada odbył się maraton rowerowy na Wawel. Pięć grup, w odstępach czasowych, wyruszyło na Wawel, miejsce pochówku naszego patrona Władysława Jagiełły.
Pogoda była zdecydowanie po naszej stronie. Uczniowie spotykali się w wyznaczonym miejscu by zrobić pamiątkowe zdjęcie. Każdy z uczestników otrzymał okazjonalną, pamiątkową zakladkę do książki.
Azbest - warszaty ekologiczne
Uczniowie klasy 3b uczestniczyli w warsztatach ekologicznych pt. Azbest przeprowadzonych przez profesjonalistów z firmy Wessling. Uczniowie poznali odpowiedzi na pytania, Czym jest azbest? Jak szkodliwy jest azbest? Czy azbest się pali? Wiedzą już, że azbest wykazuje działanie chorobotwórcze na skutek wdychania włókien zawieszonych w powietrzu. Używano go do ociepleń jest groźnym składnikiem eternitu, którym dawniej kryto dachy. Uczniowie pracowali w grupach mieli możliwość sprawdzenia zdobytej wiedzy podczas prezentacji. Na zakończenie każdy otrzymał dyplom bystrzaka za aktywny udział w warsztatach azbestowych.
Krakowski Salon Ekonomiczny - NBP
Dnia 25 października drugie klasy zwiedzały wystawę w Krakowskim Salonie Ekonomicznym, mieszczącym się w oddziale Narodowego Banku Polskiego w Krakowie. Wystawa przedstawia historię polskiego pieniądza od panowania pierwszych Piastów, przez okres zaborów, okupację, po czasy współczesne. Uczniowie mieli możliwość trzymania sztabki złota o wartości ponad 3mln zł!
Laboratoria przyszłości
Za nami kolejny miesiąc korzystania z pomocy zakupionych w ramach programu "Laboratoria przyszłości".
Uczniowie wykorzystali sprzęt audiowizualny, przygotowali film z okazji Święta Niepodległości.
Wykorzstali do tego zakupiony aparat wraz z mikrofonem. Dzień pasowania to ważny moment w kalendarzu pierwszoklasisty. Uczniowie klasy 8b uwiecznili to wykorzystając kamerę i statyw.
Światowy Dzień Mycia Rąk
W ramach Światowego Dnia Mycia Rąk klasa 3b uczestniczyła w warsztatach ekologicznych pt. Czyste ręce przeprowadzonych przez przedstawiciela firmy Ecolab. Uczniowie poznali jak bakterie mają wpływ na nasz organizm i jakie znaczenie ma czystość rąk. Zapamiętali, że czyste ręce to etykieta każdego mądrego człowieka ! . Po instruktażowym myciu dłoni każdy mógł sprawdzić pod specjalną lampą swoje umiejętności, nic nie dało się ukryć. Na zakończenie uczniowie pracowali w parach i sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując rebusy i krzyżówki. Każdy uczeń który wzorowo umył ręce otrzymał dyplom właściciela czystych rąk - Myj ręce świeć przykładem.
"Sposób na lenia" - wyprawa do Zakopanego 8c
Nasza klasa 8c wygrała I nagrodę w konkursie „Sposób na Lenia” organizowanym przez Europejski Kongres Sportu i Turystyki i udała się w niezapomnianą podróż i przygodę do Zakopanego.
Na miejscu powitała nas Prezes Kongresu, która pogratulowała nam wygranej oraz opowiedziała o idei spotkania sportowców, trenerów, ważnych osobistości ze świata sportu oraz mediów. Mogliśmy uczestniczyć w panelu dyskusyjnym oraz porozmawiać z wieloma wybitnymi i znanymi ludźmi, trenerami i sponsorami, którzy obdarowali nas sportowymi gadżetami oraz poczęstunkiem.
SP 21 złożyła wniosek o dotację z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Otrzymaliśmy kwotę 15 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup książek, sprzętu do biblioteki oraz działania promujące czytelnictwo.
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
brak danychGaleria
brak danych