Nasza szkoła uczestniczy w akcji “1,5% z SPSM”.
Jeśli chcą Państwo wesprzeć naszą szkołę, w odpowiednich rubrykach rocznego rozliczenia PIT należy wpisać
nr KRS 0000052078 i cel szczegółowy „SP21 Kraków„.
Serdecznie dziękujemy!
Nasza szkoła uczestniczy w akcji “1,5% z SPSM”.
Jeśli chcą Państwo wesprzeć naszą szkołę, w odpowiednich rubrykach rocznego rozliczenia PIT należy wpisać
nr KRS 0000052078 i cel szczegółowy „SP21 Kraków„.
Serdecznie dziękujemy!
27.03.2023r. odbyło się spotkanie z Policją Wodną w ramach programu Aktywni Błękitni. Zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa nad wodą, bezpiecznego wypoczynku, zabaw i bezpiecznego uprawiania sportów wodnych.
Uczniowie klasy 2a i 2b poznali sprzęt służący bezpieczeństwu podczas zabaw w wodzie oraz dowiedzieli się, jak wezwać pomoc. Również uczniowie wzięli udział w rozmowie na temat znaczenia wody w życiu codziennym człowieka oraz ochrony czystości wód. Na zakończenie każdy mógł zająć miejsce w łódce, przywiezionej na dzisiejsze zajęcia.
23 lutego, w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla przedszkoli. Pod hasłem "Na królewskim dworze" wszyscy odwiedzający mieli okazję obejrzeć bajkę pacynkową "Smok na królewskim dworze" przygotowaną przez uczniów klas starszych, wykonać koronę i berło, wprawić w ruch Ozobota oraz wziąć udział w wielu innych atrakcjach.
Zapraszamy do obejrzenia foto - relacji z tego wydarzenia.
Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili i wzięli udział w dobrej zabawie.
Rodzice mieli szansę rozejrzeć się po szkole, zobaczyć sale dydaktyczne, porozmawiać z nauczycielami i Dyrekcją.
Klasa 7b, 24 stycznia, wzięła udział w warsztatach tradycyjnego wypieku krakowskich obwarzanków.
Historia obwarzanka krakowskiego sięga średniowiecza, już 1394 roku. Nazwa wzięła się od "obwarzania", czyli zanurzania we wrzącej wodzie. Obwarzanki krakowskie są symbolem miasta.
W 2010, decyzją Komisji Europejskiej, obwarzanek krakowski został wpisany do Rejestru Chronionych Oznaczeń Geograficznych (ChOG).
Specyfikacja Obwarzanka Krakowskiego ściśle określa jego kształt, wagę oraz proces wytwarzania, a certyfikat mogą uzyskać piekarze wyłącznie z miasta Kraków oraz powiatów krakowskiego i wielickiego. /źródło muzeum obwarzanka/
Zawsze w drodze ze sportem.
Dzieciaki nie boją się treningu.
Tytuł projektu realizowany w szkole: Ty też możesz zostać sportowcem
Realizatorzy: klasa 3b pod kierunkiem Anny Rudnickiej
Czas trwania: III – VI 2023 r.
Pomysłodawca i organizator: Specjalistyczna Poradnia Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
Współorganizator:
Samorządowe Przedszkole nr 67 im. Polskich Olimpijczyków w Krakowie
Fundacja Aktywne Dzieciaki im. Dr Henryka Jordana
Cele projektu:
Finansowanie:
Program w całości sfinansowany przez Urząd Miasta Krakowa, Specjalistyczną Poradnię Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Krakowie w ramach wspomagania rozwoju szkół w Gminie Miejskiej Kraków.
W lutym uczniowie klas młodszych mieli okazję do zabawy z naszym najmniejszym robotem - Ozobotem. Mogli sami pokolorować wybrany obrazek i wprowadzić pierwsze kody. Ozoboty cieszyły się również dużym zainteresowaniem na Dniach Otwartych Szkoły. Przedszkolaki chętnie kolorowały trasy i obserwowały drogę robota.
Wykorzystując pomoce zakupione w ramach programu Laboratoria przyszłości uczniowie rozwijali swoje zainteresowania. .
24 marca w naszej szkole odbyły się XIII Mistrzostwa Łamigłówek Logicznych. Startowały 2 drużyny. Trzymamy kciuki za dobre wyniki.
To matematyczny konkurs dla uczniów klas VI, VII i VIII województwa małopolskiego. Ciekawy sposób na popularyzację matematyki, rozwijanie zainteresowań matematycznych, umiejętności wyciągania wniosków przez uczniów a wszystko to we współpracy w grupie.
21 marca, w Pierwszy Dzień Wiosny, chętni uczniowie z klas 5 wybrali się na rowerowe wagary. Wagarowicze doskonalili technikę jazdy i umiejętność korzystania z infrastruktury rowerowej w Krakowie.
Mimo lekkiego, wiosennego, deszczu przejazd się udał.
Klasy drugie przywitały wiosnę uczestnicząc w warsztatach w ramach programu "Stars - rowerem do szkoły". Spotkanie z instruktorem rozpoczęło się od rozmowy na temat znaczenia aktywnego wypoczynku, drodze do szkoły oraz historii roweru. Następnie zostały rozdane przybory do malowania i każdy z ochotą rozpoczął malowanie wybranego podkoszulka lub torby. Było super! Efekty zobaczcie sami.
Święto Liczby Pi to wydarzenie obchodzone 14 marca, data podyktowana jest przez 3 pierwsze cyfry liczby π: 3,14…
Wydarzenie, skierowane przede wszystkim do uczniów, ma na celu promowanie nauk matematyczno-przyrodniczych oraz ścisłych i technicznych.
Tego dnia 1879 roku urodził się jeden z najwybitniejszych fizyków, zdobywca nagrody Nobla, Albert Einstein.
W piątek 3 marca 2023 roku odbyła się uroczysta gala z okazji obchodów 50 - lecia naszej szkoły.
Społeczność szkolna i zaproszeni goście uczestniczyli we mszy świętej, następnie obejrzeli inscenizację przygotowaną przez klasę 6b, w sali teatralnej parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie.
Po przedstawieniu w budynku szkoły można było oglądać okolicznościową wystawę poświęconą historii szkoły, zobaczyć zdjęcia z dawnych lat i obejrzeć prezentację, z sentymentem powspominać miniony czas.
Zapraszamy do foto relacji z tego wydarzenia.
25 stycznia 2023 roku klasa 4b wybrała się do Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.
Celem wyjścia był udział w warsztatach edukacyjnych „ Zostań asem wywiadu”. Warsztaty to część pobytu muzeum. Uczniowie mieli okazję do zwiedzania ekspozycji z przewodnikiem, a później do udziału w grze, która wymagała sprawnego znajdowania wiadomości na przebytej trasie.
Podczas warsztatów czwartoklasiści poznali terminy wywiad, szpieg, kenkarta. Przez chwilę mogli wczuć się w role wywiadowców i uzupełniali własne kenkarty.
Polecamy wyjście do Muzeum AK. To dobra zabawa i nauka w jednym.
W styczniu uczniowie klas ósmych, na lekcji chemii poznawali właściwości benzyny oraaz tworzyli szereg homologiczny alkanów. modele atomów.
Wykorzystując pomoce zakupione w ramach programu Laboratoria przyszłości.
Przygotowując przedstawienie z okazji 50 lecja szkoły, w klasie VIb, nagrywano dzwięk korzystając z zakupionego mikrofonu.
Z przyjemnością informujemy, iż w Rejonowym Etapie XX Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 10 i 11 stycznia w Dworku Białoprądnickim czołowe miejsca zajęli:
W grupie wiekowej: I-III
Leon Surma, kl.1b - miejsce III
w grupie wiekowej: IV-VI
Ida Firat, kl. 4a - miejsce I
Przesłuchania finałowe odbyły się 16 stycznia w Nowohuckim Centrum Kultury.
W finale, na najwyższym szczeblu, wyróżnienie zdobył Leon Surma z kl. 1b.
Uroczyste zakończenie XX Krakowskiego Konkursu Recytatorkskiego - Gala FINAŁOWA- odbędzie się 23 stycznia w Nowohuckim Centrum Kultury.
W tym roku 19 grudnia grupa kolędników misyjnych pod opieką p. Joanny Gielas rozpoczęła kolędowanie misyjne po raz pierwszy od wybuchu pandemii. Do kolędowania włączyli się przede wszystkim uczniowie klas ósmych i siódmych, a także rodzice, którzy pomogli w wykonaniu stroi i gwiazdy.
Już od dwunastu lat uczniowie naszej szkoły z radością włączają się w działalność misyjną. We wrześniu odbyła się zbiórka ofiar pieniężnych na naukę dla Amandy i Llerii- zaadoptowanych przez nas dzieci z Ameryki Południowej. Cała społeczność naszej szkoły zaangażowała się w tą akcję i dzięki ofiarności wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli przekazaliśmy na edukację dziewczynek darowiznę w wysokości 2400 zł.
Kolędowanie misyjne odbywało się na terenie szkoły. Kolędnicy wyruszyli do wszystkich klas, aby opowiedzieć o trudnej sytuacji dzieci w krajach misyjnych i podziękować za pomyślnie przeprowadzoną zbiórkę charytatywną we wrześniu. Wędrowanie po klasach było bardzo radosne i życzliwie przyjmowane przez wszystkich uczniów i nauczycieli, co z pewnością zachęciło kolędników do dalszych starań i wysiłków.
Byliśmy wszędzie bardzo serdecznie przyjmowani, a nawet częstowani słodyczami.
Serdeczne podziękowania składamy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w pomoc dla misji. Bóg zapłać za każdy dar serca!
Boże Narodzenie 2022
Prezentujemy prace- filmy i kartki wykonane przez naszych uczniów.
15 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie świąteczne, na którym uczniowie i ich rodzice mieli okazje poznać zwyczaje świąteczne polskie, ukraińskie i brazylijskie. Uczniowie przygotowali prezentacje, wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy i zatańczyliśmy taniec "belgijkę".
Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty robienia ozdób choinkowych, stroików bożonarodzeniowych oraz dekorowania pierników. A wszystko to w miłej, już świątecznej atmosferze przy degustowaniu "smaków świąt różnych narodów".
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom.
Szczególnie podziękowania kierujemy do nauczycieli, rodziców, pań asystentek kulturowych dzięki którym te różne atrakcje zaistniały.
Wydarzenie realizowane we współpracy Miasta Krakowa z UNICEF i finansowane z tego źródła.
Klasa 5a miała okazję zwiedzać Podziemia Rynku Głównego w Krakowie.
Jest to oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa znajdujący się pod wschodnią częścią płyty Rynku Głównego. Zajmuje powierzchnię ponad 6 tys. m², z czego rezerwat archeologiczny - blisko 4 tys. m². Pierwsze prace pod ziemią rozpoczęły się w połowie 2005 roku.
W czwartek 15 grudnia, odbędą się w szkole warsztaty integrujące naszą społeczność.
W świątecznej atmosferze poznamy zwyczaje innych narodów, spróbujemy smaków potraw polskich, ukraińskich i brazylijskich. Wykonamy świąteczne ozdoby bożonarodzeniowe. A wszystko to w miłym, już świątecznym nastroju, przy wspólnym śpiewaniu kolęd i tańcach.
Zapraszamy naszych uczniów jak również rodziców. Zgłoszenia do pani A. Wojdackiej.
Wydarzenie realizowane we współpracy Miasta Krakowa z UNICEF i finansowane z tego źródła.
Dyrekcja i nauczyciele
Szanowni Państwo!
Bardzo miło Nam ogłosić, że 12 grudnia w godzinach 12:00-14:00 odbyła się II edycja Akcji Krwiodawstwa w naszej szkole.
Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i zaangażowanie! 🩸❤️
Kandydat na dawcę (18-65 lat) musi posiadać nr PESEL oraz powinien posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie w stopniu, który umożliwi mu bez udziału osób trzecich samodzielne zrozumienie treści kwestionariusza.
Każdy zgłaszający się na oddanie krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.
Zgłaszający powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL.
A co po oddaniu krwi?- posiłek regeneracyjny- ZWOLNIENIE z pracy w dniu oddania krwi- bezpłatne wyniki badań.
Więcej informacji pod adresem: https://liblink.pl/UsAsp6nOZhLiczymy na Państwa zaangażowanie i obecność!
Powered by aSc EduPage